بیمه عمر و سرمایه گذاری خانواده

معرفی بیمه عمر و سرمایه گذاری طرح خانواده

بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری (طرح خانواده) یکی از محصولات بیمه عمر انفرادی شرکت بیمه دی است که در نوع خود و با توجه به شرایط و ویژگی‌های طرح، محصولی بی‌نظیر و منحصر به فرد می باشد.

در این بیمه‌نامه اعضای درجه یک خانواده (مرد، زن، پدر، مادر، فرزند) بدون محدودیت در تعداد بیمه‌شده‌ها، تحت پوشش بیمه‌ای قرار می گیرند و بیمه‌گر تعهد می‌نماید در ازای دریافت حق‌بیمه، در صورت تحقق خطرات و پوشش‌های مندرج در بیمه‌نامه برای هر یک از بیمه‌شده‌ها، نسبت به پرداخت خسارت اقدام نماید.

در بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری (طرح خانواده) یکی از بیمه‌شده‌ها، بیمه‌شده اصلی می‌باشد و سایر بیمه‌شده‌ها، بیمه‌شده تبعی می‌باشند. بیمه‌شده اصلی و بیمه‌گذار می‌توانند یکسان باشند و یا اینکه متفاوت باشند. ملاک محاسبه مدت بیمه‌نامه، سن بیمه‌شده اصلی می‌باشد و با فوت هر یک از بیمه‌شده‌های بیمه‌نامه حتی بیمه‌شده اصلی، بیمه‌نامه همچنان ادامه خواهد یافت.

پوشش اصلی بیمه نامه
پوشش اصلی بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری (طرح خانواده)، “پوشش فوت به هر علت” می‌باشد که در صورت فوت هر یک از بیمه‌شده‌ها، به استفاده‌کنندگان مشخص شده در بیمه‌نامه پرداخت می‌شود. مبلغ این پوشش از 10.000.000 ریال تا حداکثر 5.000.000.000 ریال می‌باشد، البته سرمایه فوت هر یک از بیمه‌شده‌های تبعی نمی‌تواند از سرمایه فوت بیمه‌شده اصلی بیشتر باشد.

علاوه بر پوشش فوت به هر علت در بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری (طرح جامع)، شرکت بیمه دی از محل حق‌بیمه‌هایی که بیمه‌گذار پرداخت می‌نماید، پس از کسر هزینه‌های بیمه‌ای و بیمه‌گری، مبلغی را سرمایه‌گذاری می‌نماید که این مبلغ با عنوان اندوخته بیمه‌نامه در زمان فوت بیمه‌شده اصلی و یا در پایان مدت قرارداد قابل پرداخت خواهد بود. هم‌چنین بیمه‌گذار می‌تواند از محل این مبلغ با توجه به شرایط بیمه‌نامه، وام دریافت نماید و یا درصد مشخصی از آن را برداشت نماید.

پوشش های اضافه
در بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری (طرح خانواده)، علاوه بر پوشش اصلی، شرکت بیمه دی اقدام به ارائه پوشش‌های بیمه‌ای دیگری نیز نموده است که در نوع خود منحصر به فرد بوده و در صورت درخواست بیمه‌گذار، پس از بررسی شرایط توسط بیمه‌گر قابل ارائه می باشند.

پوشش فوت ناشی از حادثه
در صورتی که هر یک از بیمه‌شده‌ها (اصلی/تبعی) بر اثر حادثه فوت نماید، بیمه‌گر علاوه بر پرداخت سرمایه فوت به هر علت، مبلغ سرمایه فوت حادثی را نیز پرداخت می‌نماید این پوشش برای هر یک از بیمه‌شده‌ها معادل 1 تا 3 برابر سرمایه فوت به هر علت و حداکثر تا 5.000.000.000ریال می‌باشد.

پوشش نقص عضو دائم ناشی از حادثه
در صورتی که هر یک از بیمه شده‌ها (اصلی/تبعی) در طول مدت قرارداد، بر اثر حادثه دچار نقص‌عضو و از‌کار‌افتادگی دائم شود، بیمه‌گر با توجه به درصد نقص عضو و از کار افتادگی و مطابق با شرایط مندرج در بیمه‌نامه، مبلغی را به عنوان سرمایه نقص‌عضو پرداخت می‌نماید. حداکثر سرمایه قابل درخواست در این پوشش برای هر یک از بیمه‌شده‌ها، معادل 100 درصد سرمایه فوت حادثه می‌باشد.

هزینه‌های پزشکی ناشی از حادثه
در صورتی که هر یک از بیمه‌شده‌ها(اصلی/تبعی) به علت وقوع حادثه، دچار آسیب و صدمه بدنی شده و به بیمارستان مراجعه نماید، بیمه‌گر هزینه‌های بیمارستانی وی را پرداخت خواهد نمود. تعهد بیمه‌گر در جبران هزینه‌های بیمارستانی بیمه‌شده، معادل 10درصد سرمایه فوت حادثی سال وقوع خسارت و حداکثر تا 200.000.000 ریال می‌باشد.

پوشش بیماری‌های خاص
در صورتی که هر یک از بیمه‌شده‌ها (اصلی/تبعی) دچار امراض خاص و یا بیماری‌های صعب‌العلاج شوند، بیمه‌گر مطابق با شرایط بیمه‌نامه و با توجه به مدارک و مستندات پزشکی ارائه شده توسط بیمه‌گذار، مازاد هزینه‌های پزشکی و بیمارستانی پرداخت‌شده توسط سایر بیمه‌گران را پرداخت می‌نماید. تعهد بیمه‌گر در جبران هزینه‌های مشمول این پوشش برای هر یک از بیمه‌شده‌ها، معادل 30% سرمایه فوت به هر علت سال وقوع خسارت و حداکثر تا 300.000.000 ریال در هر سال می‌باشد.

امراض و بیماری‌های خاص مشمول این پوشش عبارتند از: انواع سرطان‌ها، سکته قلبی، سکته مغزی، عمل جراحی قلب باز، پیوند اعضای اصلی بدن

پوشش معافیت از پرداخت حق‌بیمه بر اثر از‌کارافتادگی کامل و دائم بیمه‌گذار/ بیمه‌شده اصلی (ناشی از حادثه یا بیماری)
این پوشش در بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری (طرح خانواده)، بر اساس درخواست بیمه‌گذار و تایید بیمه‌گر می‌تواند به بیمه‌گذار یا بیمه‌شده اصلی تعلق بگیرد. امکان ارائه پوشش برای بیمه‌گذار و بیمه‌شده همزمان و باهم وجود ندارد.

در این پوشش، در صورت وقوع از کار افتادگی، بیمه‌گذار از شروع سال بیمه‌ای بعدی، از پرداخت حق‌بیمه معاف شده و شرکت بیمه دی حق بیمه‌های بیمه‌نامه را پرداخت خواهد نمود بدون این‌که تغییری در شرایط بیمه‌نامه ایجاد شود.

پوشش معافیت از پرداخت حق‌بیمه بر اثر فوت بیمه‌گذار / بیمه‌شده اصلی
این پوشش در بیمه‌نامه‌های عمر و سرمایه‌گذاری (طرح خانواده)، بر اساس درخواست بیمه‌گذار و تایید بیمه‌گر می‌تواند به بیمه‌گذار یا بیمه‌شده اصلی تعلق بگیرد. امکان ارائه پوشش برای بیمه‌گذار و بیمه‌شده همزمان و باهم وجود ندارد.

در این پوشش، در صورت وقوع فوت، بیمه‌گذار از شروع سال بیمه‌ای بعدی، از پرداخت حق‌بیمه معاف شده و شرکت بیمه دی حق بیمه‌های بیمه‌نامه را پرداخت خواهد نمود بدون این‌که تغییری در شرایط بیمه‌نامه ایجاد شود.

پوشش دریافت مستمری در صورت ازکارافتادگی دائم و کامل بیمه‌گذار/بیمه‌شده اصلی، ناشی از بیماری یا حادثه
بر اساس اين پوشش چنانچه بیمه‌گذار/بیمه‌شده اصلی در خلال مدت بيمه‌نامه بر اثر حادثه و یا بیماری ازکارافتاده دائم و کامل گردد، بیمه‌گذار از ابتدای سال بیمه‌ای جدید به میزان 1 تا 3 (به انتخاب بیمه‌گذار در زمان صدور بیمه‌نامه) برابر آخرین حق‌بیمه پرداختی سال بیمه‌ای که در آن دچار ازکارافتادگی شده است، مستمری دریافت خواهد کرد مشروط بر این که پوشش معافیت از پرداخت حق‌بیمه بر اثر از‌کارافتادگی کامل و دائم اخذ شده باشد.

مزایا
انطباق با الگوها و استانداردهای جهانی بیمه‌های عمر
رفع دغدغه‌های مالی خانواده در نبود سرپرست خانواده
تامین مستمری برای دوران بازنشستگی
تامین سرمایه جهت مقاصد خاص
یک بیمه‌نامه برای تمام اعضای خانواده با امکان بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه‌ای یکسان
پس‌انداز و سرمایه‌گذاری منظم مبالغ اندک
سرمایه‌گذاری با تضمین سود بلندمدت و روز‌شمار بدون توجه به شرایط اقتصادی جامعه مثل تحریم‌ها، رکود اقتصادی …
دریافت سود مشارکت در منافع به صورت سالانه علاوه بر سود تضمین‌شده
امکان دریافت وام از محل اندوخته سرمایه‌گذاری از پایان سال دوم بیمه‌ای بدون نیاز به وثیقه و ضامن
امکان برداشت از محل اندوخته بیمه‌نامه از پایان سال دوم بیمه‌ای
امکان واریز مبالغ متفرقه و مازاد بر حق‌بیمه سالانه به اندوخته بیمه‌نامه
امکان بازخرید بیمه‌نامه در هر زمان از قرارداد و دریافت ارزش بازخرید
برخورداری از معافیت مالیاتی (مالیات بر درآمد و مالیات بر ارث)
سهولت در پرداخت حق‌بیمه با ایجاد تنوع در روش‌های پرداخت
فراهم‌نمودن شرایط برای ایجاد تغییرات در بیمه‌نامه در طول مدت قرارداد
امکان دریافت بیمه درمان تکمیلی انفرادی
شرایط بیمه‌نامه
سن بیمه‌شده: بدو تولد تا 65 سال
تعداد بیمه‌شده‌ها: بدون محدودیت و برای بستگان درجه یک
مدت بیمه‌نامه: 5 تا 30 سال (حداکثر تا 70 سالگی بیمه‌شده‌ اصلی)
حداقل مبلغ حق‌بیمه: بر اساس شرایط اقتصادی بیمه‌گذار و بخشنامه‌های داخلی بیمه دی
روش پرداخت حق‌بیمه: یکجا، سالانه، شش‌ماهه، سه‌ماهه، دو‌ماهه، ماهانه
سرمایه فوت به هر علت بیمه‌نامه: از 10.000.000 ریال تا 5.000.000.000 ریال
ضریب افزایش سالانه حق‌بیمه: 0، 5، 10، 15، 20 درصد
ضریب افزایش سالانه سرمایه فوت: 0، 5، 10، 15، 20 درصد

اسکرول به بالا

تماس با ما