بیمه باربری داخلی

معرفی بیمه باربری داخلی

بیمه نامه باربری داخلی بابت محمولاتی صادر می شود که از یک یا چند مبداء در داخل کشور به سایر مقاصد داخل کشور حمل گردد.

بیمه نامه باربری داخلی تابع شرایط و مقررات داخل کشور بوده و برحسب توافق بیمه گر و بیمه گذار می تواند خطرات متنوعی را تحت پوشش قرار دهد.

خطرات اصلی بیمه باربری داخلی عبارتند از :

تصادف، آتش سوزی، واژگونی و سقوط وسیله نقلیه و برخورد وسیله نقلیه با جسم خارجی یا جسم خارجی با آن.

خطرات اضافی بیمه باربری داخلی عبارتند از :

خسارات ناشی از بارگیری و تخلیه کالا، پرت شدن کالا از روی وسیله نقلیه، برخورد جسم خارجی با مورد بیمه، سرقت کل محموله هر حمل با وسیله نقلیه.

روش‌های صدور بیمه های باربری داخلی

– بیمه‌نامه ساده: بیمه‌نامه‌اي است که کالای بیمه‌شده و ارزش آن مشخص است و بیمه‌گر می‌تواند با استفاده از اطلاعات موجود در فرم پیشنهاد، پس از ارزیابی کارشناسی، نرخ و شرایط را اعلام کند. این بیمه نامه برای هر حمل صادر خواهد شد.

– بیمه‌نامه قراردادی: قراردادي كلي بین بیمه‌گر و بیمه‌گذار منعقد می گردد  و در آن شرایط اصلی بیمه و حقوق و تعهدات طرفین معین می‌شود. در بیمه‌نامه‌هاي قراردادی که معمولاً به صورت سالانه خواهد بود حق بیمه کلی دریافت و به این ترتیب کلیه کالای حمل شده توسط بیمه گذار در طول مدت قرارداد تحت پوشش خواهد بود. در این حالت، و به‌موجب قرارداد منعقد‌شده، بیمه‌گذار مکلف می‌شود مشخصات و نحوه حمل کالا، وسیله حمل، مبدا و مقصد و نیز سایر اطلاعات لازم بیمه‌گر را قبل یا هم‌زمان با شروع حمل به اطلاع بیمه‌گر برساند تا بیمه‌گر برای صدور گواهی بیمه یا گواهی حمل اقدام کند.

محاسبه نرخ حق‌بيمه در بيمه‌‌نامه‌هاي باربری داخلي
نرخ حق‌بيمه دربيمه‏‌‌نامه‌هاي باربري داخلي به ‏عوامل مختلفي بستگي دارد كه مهم‌ترين آن‌ها به شرح زیر است.
الف) نوع و خصوصیات کالا

ب) شرایط حمل

ج نوع وسیله حمل

د) فاصله بين مبدا و مقصد

ه) مسير حركت

اسکرول به بالا

تماس با ما